It’s a Feeling

Een poetische doomscroll door hoofd en hart, langs mentale ruis, emotioneel erfgoed en digitale restwarmte

Pensive Vivifier 

Location: Likeminds Noord, Grote Zaal

Dates:







duration of the performance: 40 min

VOORSTELLING IS TE VOLGEN VOOR ZOWEL ENGELSTALIGEN ALS NEDERLANDSTALIGEN DOOR MIDDEL VAN ONDERTITELS.

_________________

Ik voel me bagger tot de max. Waarom is het leven zo f*cking kut. Mijn stomme hoofd kan dat niet aan, ik wil dood. —Silva, 16 jaar It’s a feeling.  

Deze voorstelling is een portret van Silva. Geen diagnose, geen label, maar hoe het voelt om Silva te zijn — van binnenuit. We gebruiken fragmenten uit de chat met haar eerste vriendje, haar feed en zoekgeschiedenis, AI-dromen, interviews met haar familie, homevideos en beelden van het maakproces. Wat normaal in je hoofd blijft zitten, gooien we op het podium. Over meisjes die alles voelen en dan te horen krijgen: je bent te veel. Over ouders die je wel liefhebben maar het ook niet weten. Over boos worden en tegelijk sorry willen zeggen. Over hoe je lichaam dingen onthoudt die jij al lang vergeten bent. Een portret van Silva en tegelijkertijd iets universeels. Alles is echt. Zelfs als het verzonnen is. 

Biography

Pensive Vivifier is een anti-disciplinair collectief dat zich beweegt tussen videokunst, clubcultuur, muzikale compositie en live performance. In 2024 wonnen ze de Fringe at Best Award voor wat de jury omschreef als “a groundbreaking performance that blends digital culture with personal vulnerability.”  

Ze brengen digitale en fysieke werelden samen in audiovisuele installaties en performances waarin het persoonlijke, het maatschappelijke en het poëtische voortdurend door elkaar heen bewegen. Hun werk voelt als een digitaal ritueel: sferisch, intiem en prikkelend.  

Ze verkennen thema’s als identiteit, mentale gezondheid, erfelijkheid, algoritmes en herinnering. Ze werken met gesampled internetmateriaal, AI-beelden, live camera feeds, persoonlijke archieven en elektronische muziek.  

Hun voorstellingen worden omschreven als een “collectieve doomscroll” — een stroom van beelden, emoties en data die verwarrend en pijnlijk herkenbaar is.  

Naast optredens in clubs, theaters en festivals maakt Pensive Vivifier ook tentoonstellingen, video-essays en digitale publicaties. Ze zoeken steeds naar nieuwe vormen om verhalen te vertellen in een wereld die eindeloos blijft scrollen. 

credits

Elise de Leede