ULRIKE en de wind van het westen

Trigger warning:  een campy vertoning van geweldadige gedachten met radicaliserende hyper pop 

Elise Bauwens en Chanou Mekenkamp 

Locatie: Podium Mozaïek, Studio

Datum:









duur van de voorstelling: 45 min

ULRIKE en de wind van het westen 

Een vurige solo over idealen, strijd en het systeem dat alles opslokt. 

Laat je meeslepen door ULRIKE en de wind van het westen – een krachtige en actuele voorstelling die theater en film naadloos met elkaar verweeft. In deze energieke solo nemen de makers je mee in een persoonlijke en politieke zoektocht: wat betekent het om ‘links’ te zijn in een wereld waarin idealen botsen met realiteit? 

We voelen ons verlamd, vastgedraaid in regels, cynisch geworden. Maar wie is hier de dader, en wie het slachtoffer? En wat gebeurt er als je overtuigingen omslaan in conservatisme? 

Je bent de steen die je gooit naar de barricade
 
Je bent de barricade 

Je vuist slaat op je eigen gezicht
 
Deze performance is een visueel en muzikaal manifest – rauw, poëtisch en confronterend. 

Biografie

Elise Bauwens studeerde in 2022 af als acteur aan het Conservatorium van Antwerpen. Waarna die zich verder heeft ontwikkeld als schrijver en audiovisueel kunstenaar in Antwerpen en Berlijn. Elise zit in de redactie van Kluger Hans en stond laatst met eigen werk op Dans dichter dans en Theater aan zee. 

Chanou is in 2025 afgestudeerd als acteur aan het Conservatorium van Antwerpen. Ze deed haar stage bij theatergezelschap Froe Froe waar ze zich heeft kunnen ontwikkelen als poppenspeler. Daarnaast speelde ze, als tweede stage, mee bij DE SITCOM van collectief DE HOE.  

Samen vormen Elise en Chanou een collectief waarvan ULRIKE en de wind van het westen hun eerste productie is. Ze delen een gezamenlijke fascinatie voor de systemen waarin ze leven. Of het nu gaat om sociale structuren, institutionele kaders of culturele patronen—ze onderzoeken hoe deze systemen functioneren, waar fricties ontstaan en welke mogelijkheden er zijn voor verandering, met de nodige dosis humor. 

credits

Gemaakt en gespeeld door Chanou Mekenkamp  
Gemaakt en geschreven door Elise Bauwens 

Promo beelden door Quinten Ornelis  

Scenefotografie door Johan Pijpops

Kostuum door Mick Galliot Fabré 

Met dank aan Greg Timmermans, Edith Cassiers, Sara De Roo, Willem de Wolf, Froe Froe